מבזקים

איום קיומי ברעננה? יו"ר הליכוד ברעננה מזהירה מתרחיש אימים

תוכן עניינים

 כ״ד בשבט ה׳תשפ״ד | יום שבת 3 בפברואר 2024 | מערכת ישראל ניוז

רחלי בן ארי סקעת, יו"ר סיעת הליכוד ברעננה התארחה בראיון בערוץ 14 ושיגרה אזהרה חמורה מפני מה שקורה בקלקיליה הסמוכה, על רקע המתיחות הביטחונית. "לא יכול להיות שמעל 90,000 תושבים ברעננה ואין תחנת משטרה, כל מערך הביטחון שלנו ברעננה קוצץ מ-30 אנשים לסיירת ביטחון של 12 אנשים. אני קוראת לשר ביטחון הפנים מר בן גביר תקים פה תחנת משטרה"

לינק לראיון עם רחלי בן ארי סקעת בערוץ 14

https://www.facebook.com/HatnuaHahevratitRaanana/videos/926258212195765

המסר לשר ביטחון הפנים בן גביר

"האיומים על רעננה מגיעים מקלקיליה, טול כרם, משכם ומג’נין. המצב בקלקיליה מטריד בכל בית שני יש נשק ואמל"ח, אלה איומים שיכולים להפוך למציאות ברגע ובכל זה עומדת רעננה עם תשעים אלף תושביה ללא תחנת משטרה", אומרת רחלי. "אנו קוראים לשר ביטחון הפנים. מר בן גביר, אנו חוששים לביטחון ילדינו, תושבי העיר מודאגים ובמקרה של אירוע פח"ע כוחות הביטחון בעיר לא ערוכים להתמודד עם האירוע"

סכנה קיומית לרעננה?

"כבר שנים שתושבי רעננה חשים מופקרים לגורלם בעקבות אובדן תחושת הביטחון בעיר בשל פשיעה וטרור לאומני שרק הולכים וגוברים. אני כיושבת ראש הליכוד ברעננה דורשת מהמשטרה ומהשר לביטחון לאומי להגיש לאישור הממשלה תוכנית חדשה הכוללת הקמת תחנת משטרה חדשה בעיר שייעודה להחזיר את הביטחון לתושבים.

ככל שיפרסו יותר שוטרים בשטחי העיר ותהיה תחנת משטרה מסודרת שתתן מענה לתושבים בחירום ובשגרה, כך יהיה אפשר למנוע את האסון הבא, לצמצם את זמן התגובה למקרים כאלו וזאת מעבר להגברת תחושת הביטחון בעיר ובמוסדות החינוך לצד הטיפול השוטף בסוגיית הביטחון האישי והחברתי של התושבים.

"כיתות הכוננות שלנו קוצצו בחצי ואין ביכולתם לבצע את משימות המשטרה להגנת חיי התושבים והתלמידים. ברעננה המונה כ-90 אלף תושבים, חייבת לקום תחנת משטרה עוד היום. אני דורשת מראש העיר לפעול יחד איתי לטובת העניין ולא להזניח את הביטחון של תושבינו היקרים."

רעננה היא עיר של שלווה. עם זאת, התושבים חשים את ההד של האירועים שקרו. הם מעוררים בנו את ההבנה כי ביטחון אינו נתון מובן מאליו, וכי עלינו להיות ערניים ונחושים בשמירה על חיי אדם ועל חירותו. ביטחון הוא לא רק עניין של מערכת הביטחון, אלא תחושה פנימית של כל אחד ואחת מאיתנו, תחושה שמתחילה בביתנו וברחובות שלנו.

אני קוראת לכל תושבי רעננה ולכל אזרחי ישראל להיות ערים ומעורבים במאמץ זה. לא ניתן לאירועים אלה לשבור את רוחנו, אך ניקח את הלקחים הנדרשים מהם. נשקול את צעדינו ונעשה כל שביכולתנו להבטיח כי כל תושב ותושבת ירגישו בטוחים ברחובותיהם, בביתם ובחייהם היומיומיים. ביטחון תושבי רעננה קודם לכל! לא נתפשר ולא נוותר על הביטחון שלנו ועל העתיד שלנו בעיר."

להלן תוכן המכתב ששיגרה רחלי לשר לביטחון פנים בן גביר:

לשר איתמר בן גביר 

אני רחלי בן ארי סקעת 

יו"ר סניף הליכוד ברעננה 

חברת מועצת העיר לשעבר.

ומתמודדת כעת בסיעת הליכוד .

לאור הפיגוע האחרון שהוא לא הראשון לצערנו הרב רעננה אינה מקבלת את ההגנה הדרושה לתושביה מבחינת מערכת אכיפת חוק ושמירה על ביטחון התושבים.

זה כמובן לא ממעיט מהשליחות של משטרת כפר סבא והמפקד שרון העמוד בראשה שמפקד על מספר רב של ערים ואינו באמת יכול להוות תחליף לתחנת משטרה עצמאית ברעננה .

אך לאור העובדה שאנו חשופים למגעים ולפיגועים .

ראוי ונכון שתשמע צעקת התושבים פה בעיר לביטחון.

ותוקם ברעננה תחנת משטרה .

בעצומה שרק נפתחה בפחות מ 14 שעות חתמו 800 תושבי העיר.

אבקש פגישה איתך דחופה על מנת לדון ולפרוס בפניך את הקושי שרעננה מתמודדת איתה בשנים האחרונות כנציגת ציבור חשובה לי הגישה איתך.

נפגשנו פעמים בהפגנות ברעננה וההערכה אליך גדולה מאוד. 

אודה לפגישה דחופה איתך.

בברכה 

רחלי בן ארי סקעת

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: