מבזקים

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "הלילה החזרנו את לואיס ופרננדו הביתה"

תוכן עניינים

במבצע חילוץ משותף של צה"ל, שירות הביטחון הכללי והימ"ם היחידה המיוחדת של משטרת ישראל, חולצו לואיס הר ואת פרננדו מרמן שנחטפו על ידי החמאס בשבעה באוקטובר מניר יצחק. דובר צה"ל: "מדובר במבצע חילוץ מורכב תחת אש בלב רפיח, על בסיס מודיעין רגיש ואיכותי מאוד של אגף המודיעין ושירות הביטחון הכללי

שלום שי | ג׳ באדר א׳ ה׳תשפ״ד | יום שני 12 בפברואר 2024 | מערכת ישראל ניוז

היחידה המבצעית של השב"כ, יחידת הימ"ם של המשטרה, פיקוד הדרום יחד עם כוחות אוגדה 98, שייטת 13, חטיבה 7 של השריון בפעולה מקצועית ומדויקת. הייתה כאן מעטפת אווירית שלוותה בגל תקיפות של חיל האוויר יחד עם פיקוד הדרום. זה מבצע שנערכנו אליו זה זמן, נעשׂו ההכנות הנדרשות והמתנו לתנאים שיאפשרו להוציא אותו לפועל.

צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל פנה לחטופים: "אם אתם שומעים, אנחנו לא נחמיץ אף הזדמנות להחזיר אתכם הביתה".

עוד מסר דובר צה"ל: "אחרי מבצע שנערכו אליו זמן רב, לפנות בוקר, בשעה 01:49, הכוחות המיוחדים פרצו לְמבנה בלב רפיח בקומה השנייה, החטופים הוחזקו בידי מחבלים חמושים של החמאס, ששהו במבנה ומחבלים ששהו במבנים הסמוכים. מרגע הפריצה באש לדירה, לוחמי הימ"ם חיבקו והגנו בגופם על לואיס וּפרננדו, והחל קרב נועז וחילופי אש כבדים, בכמה מוקדים במקביל, עם מחבלים רבים.

כבר בשעה 01:50, החלה לפעול מעטפת אש אווירית שנוֹהלה על ידי חיל האוויר ופיקוד הדרום, כדי לאפשר לַכּוֹחַ לנתק מגע ולפגוע במחבלי החמאס במרחב.  בשלב זה הלוחמים שולפים את לואיס ואת פרננדו מהדירה וּמחלצים אותם תחת אש, בליווי כוחות צה"ל שנותנים להם הגנה במרחב עד אשר הם מַגיעים לאזור הבטוח.

שם, באזור הבטוח, הם עברו בדיקה רפואית ראשונית על ידי הכוחות בַּשטח, והוסקו בְּמַסוק עם לוחמי 669 להמשך טיפול רפואי בַּמרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם פגשו בהתרגשות גדולה את משפְּחותיהם".

ראש הממשלה נתניהו הגיב למבצע: "פרננדו ולואיס ברוכים השבים הביתה. אני מצדיע ללוחמינו האמיצים על הפעולה הנועזת שהביאה לשחרורם. רק המשך הלחץ הצבאי, עד לניצחון המוחלט, יביא לשחרור כל חטופינו. לא נחמיץ אף הזדמנות להשיבם הביתה".

ורום תקווה המאגד משפחות חטופים: "קמנו הבוקר עם בשורה מרגשת עם חילוצם של פרננדו סימון מרמן ולואיס נורבטו ליינברג הר. הבשורה הזאת נותנת תקווה גדולה לכל המשפחות שמדינת ישראל ועושה ותעשה הכל כדי להשיב לנו את יקירנו. אמרנו מהיום הראשון, רק לחץ צבאי יביא את החטופים הביתה.

אנחנו מברכים את כוחות צהל והשב״כ את שרי הממשלה וכל מי שתרם להבאת החטופים הביתה. אנחנו בטוחים ומאמינים כי מבצע מוצלח זה יתרום להבאת גם שאר החטופים בזמן המהיר ביותר. על הממשלה והצבא להבהיר לאויבנו ולידינו שאנחנו ממשיכים במלחמה בכל הכח עד הכרעת האוייב והבאת כלל החטופים לביתם".

צילום | שימוש על פי סעיף 27 א' לחוק זכויות היוצרים

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: