מבזקים

מנכ"ל מלון לאונרדו קלאב אילת יועמד לדין

תוכן עניינים

כתב אישום כנגד מנכ״ל בית המלון בו טבע למוות קטין בן 4 במהלך חופשת הקיץ באילת. בתום חקירה מסועפת, יחידת תביעות רישוי עסקים במשטרת המחוז הדרומי, הגישה כתב אישום כנגד מנכ"ל מלון "לאונרדו קלאב" באילת בעבירת ניהול עסק ללא רישיון

אהרון קלפה | י״א באדר א׳ ה׳תשפ״ד | יום שלישי 20 בפברואר 2024 | מערכת ישראל ניוז

בתאריך 10.8.23 התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל על פעולות החייאה שמבוצעות בקטין בן 4 לאחר שנמשה מבריכת השחייה במלון לאונרדו קלאב באילת. הקטין הובהל לבית החולים יוספטל כשהוא מוגדר במצב אנוש, ובהמשך נקבע מותו.

עם קבלת הדיווח, הוזעקו שוטרי הסיור במשטרת מרחב אילת וסייעו לצוות הרפואי בהענקת טיפול רפואי לקטין. בו במקום פתחו השוטרים בחקירת נסיבות האירוע והחלו באיסוף ראיות וממצאים.

בתוך כך, שוטרי משרד אבטחה ורישוי עסקים של משטרת אילת, הוזעקו למקום והחלו בפעולות פיקוח ובקרה בבית המלון מהן עלה החשד כי בית המלון מנהל ומפעיל פריטים הדורשים רישיון וזאת מבלי שקיים ברשותו רישיון להפעילם לפי החוק.

ממצאי פעולות החקירה העלו כי במסגרת ביקורת מטעם משרד הבריאות שנערכה שנתיים קודם לכן בבית המלון נמצאו מספר ליקויים. ביום האירוע לא היה ברשות בית המלון רישיון, או היתר לנהל ולהפעיל את בריכת השחייה וזאת בשל אי עמידה בדרישות משרד הבריאות.

עוד נמצא כי מתאריך 27.7.2022 לא היה ברשות בית המלון רישיון, או היתר לנהל ולהפעיל את פריט הרישוי מגלשת צינור מולטי סייד וזאת בשל היעדר השלמת תנאי בטיחות ואי עמידה בדרישות משרד הבריאות.

השבוע, בתום חקירה מסועפת, הגישה יחידת תביעות רישוי עסקים, במשטרת המחוז הדרומי, כתב אישום כנגד מנכ"ל המלון המייחס לו עבירת ניהול עסק ללא רישיון.

משטרת ישראל פועלת כל העת לפיקוח ובקרה של בתי עסק טעוני רישוי לרבות בתי מלון המחויבים לביטחון אורחיהם, ותמשיך לפעול ביתר שאת על מנת להבטיח את שלומו ובטחונו של הציבור

צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: