מבזקים

ש"ס פרדס חנה: דוגמא לשיתוף פעולה בין חרדים לחילונים ועשייה בלתי פוסקת למען כלל האוכלוסייה

תוכן עניינים

ביום שלישי הקרוב יתקיימו הבחירות המקומיות לרשויות המקומיות. יש אנשי ציבור שהגיעו לעשות עוד סיבוב בחירות על גב התושבים ויש כאלה שיהיו באמת כאן כדי להישאר

מאיר אוליאל | ט״ז באדר א׳ ה׳תשפ״ד | יום ראשון 25 בפברואר 2024 | מערכת ישראל ניוז

בחירות מקומיות זו דוגמא קטנה של איך אנשי ציבור אמיתיים עובדים עבור תושבי העיר, מועצה, או מה שזה לא יהיה.

הרב צדקה, בחברת הראשון לציון הרב יצחק יוסף

לרוב אותם אנשי ציבור או יש שיגידו: פוליטיקאים באים במסע הבטחות גרנדיוזי לפני הבחירות, מבטיחים לכם הבטחות שככל הנראה אין ביכולתם לפעול ולעשות עבורכם. שלא נדבר על הפוליטיקאים בסקטור החרדי שבדרך כלל הם מאוד מגזריים ובעיקר מכירים רק את צרכי הציבור שלהם, כך שהסיפור אצלם לקיים הבטחות קשה אף יותר.

כמו בכל השנה האחרונה, נגענו בעשרות מועמדים שהצהירו כי יעשו שינוי וילכו עד הסוף למען תושבי עירם, היום 48 שעות לפני פתיחת הקלפיות הם אינם ולא באמת הלכו עד הסוף כי יש אין ספור בעיות וחישובים פוליטיים עתידיים.

במקרה של פרדס חנה הסיפור שונה לחלוטין. מי שמכיר את פרדס חנה כרכור יודע שמדובר ביישוב מהיפים והמטופחים בישראל. לגבי זרם האוכלוסייה שבו, אפשר למצוא ציבור מגוון ורחב ויש שיגידו שהיא מוגדרת כתל אביב הקטנה ושהציבור החרדי הקלאסי בכלל איננו קיים.

האחדות הבלתי מוסברת

בראש רשימת ש"ס המקומית בפרדס חנה כרכור עומד הרב יעקב צדקה, אדם חרדי איש רב פעלים שעובד למען הציבור לא רק כפוליטיקאי. מוכר בפעילות השוטפת סביב השעון בעזרה לנזקקים, פעילויות לנוער, מופעי תרבות. בתוך כך אף מחזיק את תיק שפ"ע לפיתוח פרדס חנה שמוכרת כיום בכל פינה ביישוב.

הרב צדקה דאג להביא את תחנת מד״א לאחר מאמצים רבים ודאג לקדם נושאים חברתיים שמאפיינים את כלל תושבי היישוב.

ברשימתו למועצה, בשונה מערים אחרות ורשימות ש"ס כל הרשימה בנויה ממגוון רחב של אוכלוסייה ואנשי עשייה למען התושבים.

ומה הציבור אומר?

תושבים משתפים אותנו "כאנשים חילונים, אנחנו לא מרגישים פה כפייה דתית, הרב יעקב עושה למעננו מה שנציגים מהמגזר שלנו פחות נוגעים. בכלל מרגישים אותו ואת רשימתו לכל פנייה שנצטרך, הוא ורשימתו דוגמא של איך נציגי ציבור אמורים לתת יחס לתושב".

האווירה ברחוב אומרת את שלה. כמו שכתבנו לאורך כל הדרך, בפרט תוך כדי המלחמה, הציבור מחפש את הגורם המאחד בין כל המגזרים בלי להכניס פוליטיקה קטנה, ובמקרה הזה ש"ס פרדס חנה בדיוק הכתובת הנכונה והמאחדת

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: