מבזקים

מוסקבה: פיגוע ירי באולם קונצרטים, גג בניין העירייה נשרף

תוכן עניינים

על פי דיווחים ברגע זה ישנם כ- 140 הרוגים ברגע זה ומעל 100 פצועים מירי של חמושים בתוך אולם הקונצרטים. בניין עיריית כרכום עלה באש. באוקראינה מכחישים רשמית כל קשר לפיגוע במוסקבה

דוד רונן | י״ג באדר ב׳ ה׳תשפ״ד | 23 במרץ 2024 | מערכת ישראל ניוז

פיגוע קשה מאוד במוסקבה. באולם קונצרטים גדוש במאות צופים, לפחות חמישה מחבלים מזהות לא ידועה עדיין, פתחו באש ורצחו עשרות בני אדם. הירי נמשך וגג האולם בתוך בניין העירייה כרכום החל לעלות באש.

רגעי הירי באולם

המשטרה במוסקבה מחפשת אחר רכב סדן לבן שבו ככל הנראה נמלטו מרבית המפגעים מזירת הפיגוע. במקביל, חלק מהעובדים באולם הקונצרטים נעצרו לחקירה.

אולם המופעים שהותקף מכיל 6,200 מושבים, כל הכרטיסים נמכרו להופעה הערב.

בית עיריית כרכום במוסקבה עולה באש

המודיעין הצבאי של אוקראינה: המתקפה במוסקבה – פרובוקציה מכוונת של שירותי הביטחון ברוסיה. שגרירויות ארה"ב ובריטניה ברוסיה קראו לאזרחיהן להימנע מהתקהלויות במוסקבה ב-48 השעות הקרובות מחשש לניסיונות של גורמים "קיצוניים" לפגוע בריכוזי קהל כמו הופעות ואירועים אחרים.

רוסיה כינתה את הירי "התקפת טרור עקוב מדם" בהצהרה ראשונית. הבית הלבן גם פרסם הערכה ראשונית: אין אינדיקציה בשלב זה שאוקראינה הייתה מעורבת בירי במוסקבה מוסקבה מבטלת את כל מפגשי ההמונים בסוף השבוע – ראש העיר. דיווחים לא מאומתים אומרים כי ייתכן שחלק מהתוקפים עדיין נמצאים חופשיים

דאע"ש קיבלו אחריות רשמית לביצוע הפיגוע במוסקבה וציינו בהודעתם כי המחבלים "חזרו בשלום לבסיס שלהם".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: