מבזקים

תלמידי אמית עלו לקברי הנופלים שעליהם למדו

תוכן עניינים

לקראת יום הזיכרון לחיילי צה"ל יצאו תלמידי בית החינוך אמית בר אילן נתניה לצעדת דגלים מרגשת מבית הספר לבית העלמין הצבאי בנתניה

שלום שי גיחז | יום שישי ב׳ באייר ה׳תשפ״ד | 10 במאי 2024 | מערכת ישראל ניוז

כשהגיעו התלמידים לבית העלמין, התחברה כל קבוצה של תלמידים לאחד מהנופלים במלחמה מהעיר נתניה, רשמה את שמו על דגל ישראל ונשאה אותו במהלך הצעדה.

לאחר מכן נערך טקס קצר בו הוצף הכאב שבנפילת לוחמינו הגיבורים ועל הזיכרון שחי בתוכנו לתקומת העם והמדינה האהובים שלנו.

התלמידים שמעו שיחת חיזוק והשראה עם אייל בוצחק אביו של החייל אושרי משה בוצחק הי"ד אשר נפל במלחמה. בשיחה שיתף האב את התלמידים בדמותו של אושרי וחיזק אותם במסירות, מנהיגות ואהבת העם והארץ.

איתן שוקט, תלמיד כיתה י"א שיתף: "בצעדה ראינו את האחדות הנפלאה של עם ישראל, הנהגים לא הפסיקו לצפור ולעודד אותנו. עם ישראל חזק וינצח. בשיחה, ראינו איך אייל, אבא של אושרי, שם בצד את האבלות, בוחר בחיים כדי להפיץ את האור של אושרי ולחזק את עם ישראל. הלוואי ואצליח לקחת קצת ממנו הלאה לתוך החיים".

הרב אוריה חברוני, מנהל אמית בר אילן, אמר: "אנו נמצאים בעיצומו של עשרת ימי תשועה בשנה, תקופה שהיא פרק בתולדות עמנו. חיבור התלמידים יום אחרי יום הזיכרון לשואה לזיכרון חיילנו ולתפקיד שלהם כנושאי הלפיד והדגל, הוא משמעותי והכרחי בימים אלו. הרגשנו איך התלמידים מתחברים לעם ולארץ שלנו בשאיפה שיגדלו מתוך גדלות ואחריות".

צילום: דוברות אמית

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: