מבזקים

בן גביר, האיש הנכון במקום הנכון

תוכן עניינים

ההילולה במירון לוותה במראות לא פשוטים של קיצוניים שזרקו בקבוקי פלסטיק ובקבוקי זכוכית על שוטרי משטרת ישראל וכן שוטרי מג"ב

צבי סרוסי | יום ראשון ל"ג בעומר ה'תשפ"ד | 26 במאי 2024 | מערכת ישראל ניוז

רוב רובם של השוטרים התנהגו באיפוק וברוב סובלנות כלפי אותם אנשים שהגיעו לציון הקדוש למירון

עם זאת היה מספר בודד יחסית של תקריות של אלימות שוטרים כלפי חרדים שהגיעו להילולה. מתוך אותם תקריות היו שני תקריות חריגות במיוחד כאשר בתקרית אחת שוטר ירה באוויר ובתקרית שניה אדם זקן נדחף על ידי שוטר וכתוצאה מהדחיפה של השוטר נזקק לטיפול רפואי ולתפרים בראשו.

צילום: צבי סרוסי ישראל ניוז

יש לשבח את השר לבטחון פנים איתמר בן גביר שמיד לאחר אותם האירועים הללו פנה למפקד מג"ב ודרש להדיח לאלתר את אותם שני שוטרים שביצעו את אותה האלימות המשטרתית כלפי אותם אנשים שהגיעו להילולה.

השר לבטחון פנים מתנהג באופן שהכי מצופה ממנו ולא יכולנו לצפות ליותר טוב מזה. מצד אחד נותן גיבוי מלא לשוטרים שעושים עבודתם נאמנה כמו רוב רובם של השוטרים ומצד שני מגלה אחריות רבה כלפי מקרים חריגים, כפי שני המקרים החריגים שהיו ודורש להדיח את אותם שוטרים שהתנהגו באלימות.

למצער, מי שלא נהג באחריות היה מפכ"ל המשטרה שבעוד חודש וחצי מסיים את תפקידו ואף כיהן כמפכ"ל באסון מירון המזעזע שבו נספו 45 אנשים וילדים.

על אף האסון הנורא, המפכ"ל שהיה כביכול הכי כושל מאז מקום המדינה ועד עכשיו לא הניח את המפתחות והתפטר כנדרש ממנו, לאחר מסקנות ועדת מירון כמצופה ממנו ואם לא די בכך לא טרח להגיע לחמ"ל של מירון השנה ולכאורה לא ביקר במתחם כלל.

וכמו כן המפכ"ל לא נטל אחריות על אותם שוטרים שהתנהגו באלימות ולא הדיח אותם.

יצויין כי לפני שהגיע איתמר בן גביר לכהן כשר לבטחון פנים, משטרת ישראל היתה בשפל הגדול ביותר של כל הזמנים: גם באימון של הציבור בשוטרים, וגם באימון של השוטרים עצמם במערכת המשטרה. כמו כן יש לציין כי בתקופה זו הייתה נהירה גדולה של עזיבת שוטרים במשטרה.

מי שהיה המושיע בעניין זה היה דווקא השר לבטחון פנים איתמר בן גביר שדרש להעלות את משכורות השוטרים, דאג ועדיין דואג בכל הזדמנות לשבח את השוטרים ולגבות אותם בכל מקרה כזה, או אחר של פיגוע ירי מול מפגע.

לפני כהונתו של בן גביר יכלו אותם שוטרים להיות מואשמים על לא עוול בכפיהם ועד שהגיע השר לתפקידו, כל שוטר שרצה לירות במפגע חשב פעמיים אם לאחר אותו ירי במפגע לצורך הגנה עצמית יהיה מוגש נגדו כתב אישום.

אז בנימה זו אומר למפכ"ל הכושל בתולדות ישראל, שים את המפתחות ולך הבית בטרם תעשה נזק נוסף וטובה שעה אחת קודם.

ואל השר לבטחון פנים איתמר בן גביר, אני אומר המשך לעשות עבודתך נאמנה אל תירא ואל תחת עלה והצלח.

(מאמר דעה)

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: