מבזקים

מה צפוי בימים הקרובים בגזרות הלחימה?

תוכן עניינים

ההסכם עם חמאס שגרמים מנסים לכפות עלינו כגון האמריקאים ואלמנטים ישראלים ממתנגדי נתניהו, להערכתי לא יפתור את הבעיה כלל אלא אולי יביא לכניעה מבישה ואפילו אולי לכניעה מבישה ביותר מאז קום המדינה

אלי ששון | יום רביעי כ״ח באייר ה׳תשפ״ד | 5 ביוני 2024 | מערכת ישראל ניוז

במסגרת ההסכם אם יתקיים, אולי נצליח לקבל חלק קטן מהחטופים וחלק מעט גדול יותר של הגופות ובתמורה אנו נסיים את המלחמה בכישלון הגדול ביותר אי פעם ובלי שנשיג הישג כלשהו.

להערכתי נתניהו בבעיה ויעשה הכל כדי להימנע מהעסקה אך כל הכוחות המתנגדים לו חברו יחדיו כדי לממש את העסקה שכאמור לא תפתור לחלוטין את בעיית החטופים ולמי שלא מבין ויש רבים מאוד כאלו.

במידה ואכן ייאלץ נתניהו לעשות כך ולהפסיק את הלחימה, אזי הוא יצטרך לפעול בזירת הצפון כאופציה חליפית כי הפסקת הלחימה ב-2 הזירות משמע סיום כהונת של נתניהו כראש הממשלה הנצחי ובמיידי.

מה הסיכוי שכך ייקרה?

גנץ נשבע לאחרונה שהוא יפרוש מהממשלה בסוף השבוע באם לא ימצא פתרון לחטופים אך כידוע המשיח יגיע לכאן בטרם גנץ יפרוש באמת. לכן גנץ יתמוך בפעולה כוחנית בצפון כדי להצדיק את ישיבתו בממשלה, בהוראת והנחיית ביידן כמובן.

לכן רוב לפעולה יהיה וכאמור לא כי אנו ששים למלחמה, אלא כי היא מתבקשת בהחלט מבחינה ביטחונית וכמובן גם מבחינה פרסונלית (והמבין יבין).

המשמעות כרגע היא שאם נתניהו ישיג רוב לפעולה בלבנון זה יגיע במקביל להסכם כניעה בעזה (שלא יוביל לשום מקום פרט להפסקת לחימה לפרק זמן) ואם לא יהיה האומץ לצאת לפעולה וודאית בצפון, אז לדעתי ההסכם ההולך ונבנה מול החמאס יתפוצץ בטרם ייוולד.

לסיכום

שום מהלך שלא יאפשר פעילות מלחמתית באחת הגזרות לא יוכל לצאת לפועל ואין זה יתבצע? לאלוהים ואולי גם למי שמפעיל את הראש הפתרונים

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: