מבזקים

צפו בתיעוד: אלפי בקבוקוני גז קצפות שמורים בתוך מחסן

תוכן עניינים

בפעילות ממוקדת ומדויקת חשפו שוטרי מרחב אילת שני תושבי אילת החשודים במכירת גז קצפות בניגוד לחוק

אהרון קלפה | יום ראשון ד׳ בסיוון ה׳תשפ״ד | 9 ביוני 2024 | מערכת ישראל ניוז

במסגרת תוכנית ״חופשה בטוחה״ הממקדת את הפעילות המבצעית של משטרת אילת כנגזרת מתוכנית ההיערכות לחופשת הקיץ והגעתם של אלפי בני נוער לעיר אילת, מזה כחודש ימים מתנהל במשטרה מבצע אכיפה נגד תופעת מכירת גז קצפות.

צילום | דוברות המשטרה

צילום | דוברות המשטרה
צילום | דוברות המשטרה
צילום | דוברות המשטרה

'גז הקצפות' (חמצן דו חנקני), מוכר כסם מסיבות פופולרי, בשל תחושות של שלווה, רוגע ואופוריה שנוצרות עם שאיפתו. עם זאת, במינונים גבוהים הגז נקשר להופעתן של הזיות חזקות.

מזה כחודש ימים שקד סגל הפיקוד במשטרת מרחב אילת על פעילות סמויה, שהגיעה היום בשעות הבוקר לשיאה, עם מעברה לשלב הגלוי.

כוחות משטרת אילת בהם יחידת השיטור העירוני, שוטרי מחלק נוער, בילוש ויס״מ יחד עם בעלי תפקידים ברשות המיסים – מס הכנסה, מכס ומע״מ, פשטו על בתיהם של שלושה חשודים ובית עסק ששימש כמחסן ואיתרו אלפי בקבוקי גז קצפות, שעל פי החשד יועד עבור מילוי עבור מאות אלפי בקבוקונים והפצתם, כל זאת בניגוד לחוק.

גז הקצפות נמכר במכלי מתכת קטנים המכילים את הגז בצורתו הדחוסה, ולעיתים המשתמשים שואפים אותו ישירות ממיכל המתכת, או באמצעות העברתו לבלונים. בחלק מהמקרים, הסם מסופק במכלים גדולים, זהים לאלו שאותרו ע״י השוטרים, ונשאף באמצעות מסיכה רפואית ועלול לגרם לנזק מוחי.

השימוש במכלי המתכת הדחוסים משחרר את הגז בעוצמה, ועשוי לגרום לכוויות באף, בפה ובלוע.

נצ״מ אליהו שמול, מפקד מרחב אילת:
כחלק מההיערכותנו לחופשת הקיץ בצל המצב הביטחוני, והגעתם של אלפי בני נוער לאילת, מיקדנו את תוכנית העבודה ״חופשה בטוחה״ במסגרתה שמנו לנו למטרה להתמקד בעבירות המבוצעות בקרב קטינים, ובתוך כך צריכת סמים וחומרים משני תודעה בהם 'גז קצפות' אותו הם רוכשים וצורכים באמצעות שאיפה ללא שיקול דעת ומבלי לדעת את הסכנות הטמונות בשימוש בו. זוהי פעילות אחת מני רבות המתוכננת על מנת להבטיח את שלומם ובטחונם של בני הנוער בכלל ובמהלך חופשת הקיץ בפרט.

שני החשודים נחקרו ע״י רשות המיסים, ובהמשך ע״י חוקרי המשטרה בחשד לעבירות של הפצת חומר רעיל.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: