מבזקים

גידי מרקושוב יליד ישראל יהיה בקרוב סגן ראש ממשלה בהולנד

תוכן עניינים

גידי מרקושוב יקבל תפקיד משמעותי בממשלת הולנד, סגן ראש ממשלת הולנד והשר לענייני הגירה מטעם מפלגת החירות הימנית. הוא לא נמנע מתמיכה בישראל, במיוחד לאחר ה-7 באוקטובר

גבריאל ודררו | יום חמישי ח׳ בסיוון ה׳תשפ״ד | 11 ביוני 2024 | ממערכת ישראל ניוז

גידי מרקושוב עומד להיות שר ההגירה והמקלט החדש של הולנד בעקבות המשא ומתן הקואליציוני האחרון בהאג, ואולי אף סגן ראש הממשלה, כך לפי התקשורת ההולנדית ביום רביעי.

מרקושוב נולד בתל אביב אך גדל באמסטרדם, ולמד בבתי הספר רוז' פינה והרמב"ם באמסטרדם, המשמשים כבתי הספר המרכזיים של הקהילה היהודית באמסטרדם.

לאחר התיכון למד יחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית ובילה שנתיים בישיבה לפני שחזר להולנד ללמוד משפטים באוניברסיטת אמסטרדם, כך עולה מדף הביוגרפיה שלו באתר הפרלמנט ההולנדי.

מרקושוב עשה את הפריצה שלו לעולם הפוליטיקה כשעבד בסניף ההולנדי של הליכוד כדוברם. עם זאת, הוא עבר במהירות להצטרף לפוליטיקה ההולנדית.

מרקושובר הוא חלק ממפלגת הימין לחופש (PVV) בראשות חירט וילדרס השנוי במחלוקת אך המנצח.

עמדה נוקשה נגד ההגירה

הקו הקשה של מרקושוברס נגד ההגירה הפך אותו לבעל ברית קרוב וחשוב של וילדרס; במהלך דיון ב-2021, הוא כינה את מדיניות ההגירה ההולנדית הנוכחית "פשע נגד האומה ההולנדית".

משערים שעמדה זו היא הסיבה למינויו, וגם כלי תקשורת בהולנד מאמינים שהוא ימונה לאחד מארבעה סגני ראש ממשלה לממשלה זו.

וילדרס הוביל לאחרונה את ה-PVV לביצועים הטובים ביותר שלו מאז הקמתו ב-2006, תוך שבר את ה-cordon sanitaire הקיים שהממסד הפוליטי ההולנדי הציב על וילדרס בשל הרדיקליות שלו.

ה-PVV השיג 20 מושבים, נתן להם 37 והפך אותם לוויקטור העיקרי להקמת הממשלה; מרקושוב היה בן ברית קרוב של וילדרס במשך עשור לפחות מאז כניסתו למדינות הכלליות של הולנד ב-2015.

מרקושובר, כמו בעל בריתו וילדרס, נחשב לשנוי במחלוקת בהולנד עקב תקריות מרובות.

הוא נעצר ב-2010 במהלך חגיגות 60 שנה לישראל בגין נשיאת נשק חם; למרקוזובר היה רישיון לכלי הירייה אך לא אישור לשינוע אותו, לדברי טראו.

הוא נאלץ להסיר את מועמדותו למדינות הכלליות כאשר שירות הביון והביטחון הכללי של הולנד (AIVD) הודיע ​​כי הם מאמינים שהדליף מידע לשירות ביון זר בזמן שעבד כיועץ פוליטי של פוליטיקאי הולנדי. כלי תקשורת בהולנד העלו השערות ששירות הביון הזר הוא המוסד, אם כי ה-AIVD מעולם לא אישר. מרקושוב מכחיש בתוקף את ההאשמות הללו.

למרות טענה זו, מרקושוב לא נמנע מלתמוך בישראל, במיוחד לאחר ה-7 באוקטובר.

הממשלה החדשה צפויה להיות מאוד פרו-ישראלית, לא רק בגלל מרקושוב, אלא גם בגלל וילדרס ושר ההגנה השמועות, רובן ברקלמנס, לפי התקשורת ההולנדית

מקור

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: