מבזקים

מה הקשר בין משפחת ביבס החטופים בעזה לבין חוזה מדינת היהודים?

תוכן עניינים

גילויים חדשים על משפחת ביבס: ב-7 באוקטובר נחטפה משפחת ביבס לרצועת עזה במהלך הטבח בניר עוז. מחבלים מארגון אדוני השממה חטפו מביתם את האם שירי עם ילדיה אריאל בן 4 וכפיר בן 9 חודשים והאב ירדן נחטף בנפרד על ידי מחבלי חמאס. שרגא שמידלר הבעלים של היסטוריה יהודית ישראלית חקר את שורשי המשפחה ואומר: "לא תאמינו מה גיליתי, לא תאמינו מה משפחת ביבס עשתה לעם ישראל מה יש להם במשפחה הזאת במסורת וכמה כולנו חייבים להם"

רות קרייתי | יום ראשון י׳ בסיוון ה׳תשפ״ד | 16 ביוני 2024 | מערכת ישראל ניוז

שרגא שמידלר מצפת, מדריך טיולים, אומן, לומד תורה ובעלים של בלוג היסטוריה יהודית ישראלית חקר ומצא שיש קשר בין משפחת ביבס שנחטפה לעזה לבין חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. הכיצד?

בערוץ היוטיוב של שרגא שמידלר ובבלוג האישי שלו, ישנם תיעודים רבים וסרטונים מרתקים על ארץ ישראל המדגישים את אהבתו הרבה למדינה.

בדבריו אומר שרגא: אנחנו נמצאים עכשיו בתקופת מלחמת חרבות ברזל וכולנו מתפללים ודואגים למשפחת ביבס לירדן לשירי לאריאל וכפיר הילדים הג'ינג'ים החמודים המתוקים האלה שנכנסו לכולנו ללב ונמצאים חטופים אצל המחבלים בעזה אצל החמאס. כולנו מתפללים לשלומם ואני חקרתי קצת וחיפשתי על משפחת ביבס מי הם ואתם לא תאמינו מה גיליתי. לא תאמינו מה משפחת ביבס עשתה לעם ישראל מה יש להם במשפחה הזאת במסורת וכמה כולנו חייבים להם. אתם חייבים לשמוע את הגילויים האלה את הסיפור המיוחד הזה.

המקור הקדום ביותר של משפחת ביבס לפחות ממה שאני מצאתי הוא בזמן גירוש ספרד. כמו שזה נראה משפחת ביבס גורשה מספרד ב-1492 לפני כ-500 שנה ואז היא עברה מספרד למרוקו לעיר פס. אחר כך מה שמצאתי הוא שבשנת1530 רבי חיים ביבס התבקש להיות רב של הקהילה היהודית בטטואן עוד עיר במרוקו ואז משפחת ביבס עוברת מפס לטיטואן. שם רבי חיים ביבס הופך להיות רב גדול וחשוב עם הרבה שאלות ותשובות הלכתיות ומנהיג יהודי גדול של הרבה מאוד מהיהודים שגרים במרוקו.

משפחת ביבס ממשיכה לשבת בטטואן במרוקו עד שנת 1790 במהלך התקופה הזאת הם נחשבים לאנשים עשירים, לתלמידי חכמים, לרבנים חשובים, למנהיגי הקהילה אבל אז בשנת1790  עולה לשלטון במרוקו מולאי יזיד אדם רשע, איש שונא יהודים.

בכל מקום בשלטון במרוקו הוא מסתובב מעיירה לכפר עושה פרעות ופוגרומים רוצח יהודים בשיטה אכזרית וגם לטיטואן הוא מגיע. הוא לוקח את עשירי היהודים, קושר אותם לסוסים ועובר איתם בכל העיר, הם מתים תוך כדי הנסיעה הפרועה הזאת. הם נכנסים לבתי היהודים, שודדים, הורסים, שורפים, מתעללים באנשים ולוקחים מכל הבא ליד.

לאחר האירוע הזה משפחת ביבס מחליטה שהם עוזבים את טיטואן ועוברים אל גיברלטר שלא הייתה תחת שלטון מרוקאי, אלא תחת שלטון הבריטים

משפחת ביבס לא נשארת הרבה זמן בגיברלטר שכן אסון פקד את המשפחה. אבי המשפחה נפטר צעיר כנראה בגלל התלאות שעברו בדרך והאימא הגברת ביבאס עוברת עם ילדיה לליוורנו איטליה אל משפחתה.

גברת ביבס הגיעה ממשפחה מאוד חשובה ממשפחת בן עטר. היא הייתה קרובת משפחתו של רבי חיים בן עטר האור החיים הקדוש, מחבר הספר אור החיים. אחד מגדולי העולם שקמו לעם ישראל אי פעם עוד בטטואן, לפני שבכלל הם עברו לגיברלטר נולד להם בן בשם יהודה ביבס. הבן הזה יהודה ביבס הוא אדם שהולך לשנות את פני ההיסטוריה. הוא הולך להיות צדיק גדול. הוא הולך להיות מקובל אלוקי והוא הולך להיות החוזה של מדינת היהודים בארץ ישראל ועליו הסיפור. בואו תשמעו איזה דבר מדהים, יהודה ביבס הקטן המתגלה כגאון והמעשים שעשה למען הקמת מדינה ליהודים.

המשך בסרטון המצורף

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: