מבזקים

פיית השיניים: קמפיין חדש נגד עישון בקרב בני נוער וצעירים

תוכן עניינים

קמפיין חדש לבני נוער פועל נגד כל מוצרי העישון בהשתתפות משפיעני הרשת לרה גריננס ודילן דרור. הקמפיין עלה ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן, לקראת החופש הגדול, בהפקת משרד הפרסום ציבלין טווינס

רון אטיאס | יום ראשון י׳ בסיוון ה׳תשפ״ד | 16 ביוני 2024 | מערכת ישראל ניוז

האגודה למלחמה בסרטן עלתה בקמפיין חדש פיית השיניים נגד עישון בקרב בני נוער וצעירים בהשתתפות משפיעני הרשת לרה גריננס ודילן דרור שנרתמו בהתנדבות.

קמפיין פיית השיניים שעלה לקראת החופש הגדול, באמצעות תסריט יצירתי שהגו בהתנדבות משרד הפרסום ציבלין טווינס, ממחישה לרה גריננס בתפקיד פיית שיניים צהובה את נזקי העישון, במהלך שיחת לילה עם דילן דרור בתפקיד אורי, נער מבוהל.

בסרטון רואים את אורי ישן במיטה כשלפתע פורצת מהחלון צהובונת – פיית שיניים, הבטוחה בטעות שהוא מעשן סיגריות ומספרת לו על הנזקים הבריאותיים העתידים לבוא שיניים צהובות, אימפוטנציה, התמכרות, נזק לריאות וסיכון לסרטן.

בסקר חדש שערכה לאחרונה האגודה למלחמה בסרטן, עלה כי כ- 30% מבני הנוער והצעירים גילאי 16 עד 24 הודו שהם מעשנים מוצר עישון כלשהו. 14.3% ציינו שהם מעשנים סיגריות רגילות, 13.6% מעשנים טבק לגלגול, 9.8% מעשנים נרגילה, לא פחות מהנתון המדאיג של, 19.3%, מעשנים סיגריות אלקטרוניות וכ- 3.7% מעשנים סיגרים. הסקר בוצע באמצעות Ipsos מחקרי שוק, במדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה בקרב 560 גברים ונשים בני 16-60. ניתן היה לסמן מספר מוצרי עישון במקביל, כאשר הממוצע בקרב בני הנוער הוא שני מוצרים במקביל. רק כ- 70% ציינו שהם אינם מעשנים כלל.

משה בר חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן הסביר כי: "תופעת התחלת העישון בקרב בני נוער וצעירים היא שער כניסה מדאיג לעולם של תחלואה והתמכרות. אנחנו עולים בקמפיינים אשר ממחישים את שלל הסכנות מתוך צורך ממשי להזכיר שוב ושוב לבני הנוער וגם להורים. אין רמה בטוחה של עישון, כל התנסות היא כמו אפקט כדור השלג, עדיף להימנע ולא להתחיל".

יש לציין כי לצד הקמפיינים, מפעילה האגודה למלחמה בסרטן מערך הסברה של מדריכים וסטודנטים לרפואה, בבתי הספר בשיתוף משרד החינוך בנושא נזקי העישון. ההדרכות מתבצעות בכל הארץ ללא תשלום, הודות לתרומות הציבור.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: