מבזקים

מפקח עו"ד יערה אלמדוי: "נוכח הקטל בתאונות דרכים אין להסתפק בחלופת מעצר"

תוכן עניינים

נהג ברחבי העיר, התנגש ברכב אחר, נחבל בראשו ונעצר. בבדיקת השכרות שנעשה לנהג התברר כי הוא הגיע לתוצאה בלתי נתפסת של 1510 מק"ג, פי 6 מהכמות המותרת

אהרון קלפה | יום שלישי י״ב בסיוון ה׳תשפ״ד | 18 ביוני 2024 | מערכת ישראל ניוז

גם זה קרה בסוף השבוע האחרון: במוקד 100 של משטרת ישראל התקבל דיווח על ידי נוסעת ברכב שתיארה כי רכב שנסע בפראות בכבש התנגח בצידי רכבה וגרם נזק למראה.

שוטרי הסיור שהגיעו למקום הבחינו בקורבן ואיתרו את נהג הרכב החשוד כשהוא מנסה להניע את רכבו. משסרב לשתף עימם פעולה, הנהג עורר את חשדם כי הוא משתמש ברכבו כשהוא בגילופין, השוטרים ביקשו לבצע לו בדיקת שיכרות.

התוצאה שהתקבלה הפתיעה את השוטרים: בדיקת השכרות שביצעו לנהג באמצעות הנשיפון הצביעה על כמות של 1510 מק"ג אלכוהול, פי 6 מהכמות המותרת.

השוטרים נדהמו לראות את התוצאה ובו במקום עיכבו את הנהג לחקירה ביחידת בוחני התנועה במשטרת אילת.

בהגיעם עמו לתחנת המשטרה, נלקחה מהנהג בדיקה נוספת (בדיקת ינשוף – דראגר) אשר תוצאתה הייתה 1264 מק"ג שאף היא נחשבת לגבוהה מאוד.

הכמות המותרת באוויר נשוף היא 240 מק"ג, כלומר: החשוד נהג ברכבו לאחר שצרך כמות אלכוהול פי 5 מהכמות המותרת.

חקירתו של בוחן התנועה העלתה כי החשוד נהג בקלות ראש, כשהוא לא נתן תשומת לב מספקת לדרך וגרם לתאונת דרכים בכך שסטה לנתיב הימני ופגע עם דופן ימין של רכבו בדופן שמאל של רכב אחר. לאחר התאונה המשיך בנסיעתו עד שנעצר ברחוב סמוך.

כתוצאה מהתאונה ניזוקו שני כלי הרכב והחשוד אף נחבל במצחו. עוד נמצא כי נהג כשתוקפו של רישיונו פקע לפני כחצי שנה. בתום חקירה החשוד נכלא ורכבו הושבת למשך 30 ימים.

יום למחרת בהתאם לממצאי החקירה, הגישה חטיבת התביעות של מרחב אילת, שלוחת תעבורה, כתב אישום כנגד החשוד המייחס לו מן החמורות שבעבירות התעבורה: נהיגה בשכרות ונהיגה בקלות ראש וכן בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

עוד במסגרת הבקשה למעצרו עד תום ההליכים, ביקשה התובעת המשטרתית מבית משפט השלום באילת להורות על פסילתו של החשוד מלהחזיק ולקבל את רישיון הנהיגה שלו וזאת גם כן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

מכתב האישום ניתן ללמוד כי תובעת המשטרה בשלוחת תביעות תעבורה אילת, התעקשה על מעצרו של החשוד עד תום ההליכים נגדו וזאת לאור כמות האלכוהול החריגה ביותר שנמצאה בגופו של החשוד.

מפקח עו"ד יערה אלמדוי: "נסיבות ביצוע העבירה שביצע הנאשם מקימות יסוד סביר לחשש כי שחרורו ממעצר ממשי יסכן את ביטחון הציבור ומשתמשי הדרך. צירופן של העבירות שביצע מצביע על מסוכנות גבוהה שעולה ממעשיו – פוטנציאל הנזק והסכנה הטמונים בו גבוהה ולמעשה חלקו אף התממש – הוא גרם לתאונת דרכים. נוכח הקטל בתאונות דרכים אין להסתפק בחלופת מעצר. על בית המשפט להורות על מעצרם של נהגים פורעי חוק – כל זאת כדי להגן על הציבור".

מדוברת משטרת אילת נמסר: "משטרת מרחב אילת ממשיכה במאבקה בעבירות תנועה מסכנות חיים".

בתמונה: תוצאת הבדיקה הראשונית שביצעו השוטרים לנהג | צילום: דוברות משטרת ישראל

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: