מבזקים

התראות שווא, או תופעות בלתי מזוהות?

תוכן עניינים

כבר יותר מתשעה חודשים נחרדים אזרחי המדינה מאזעקות ומהתרעות המופעלות עקב זיהוי משהו החודר לשמי ישראל, או שבדרכו לשטח מדינת ישראל. יותר ויותר מקרים מסתיימים בלא כלום. דובר צה"ל מוציא הודעה כי מדובר בהתרעת שווא

דוד רונן | יום שלישי י״ט בסיוון ה׳תשפ״ד | 25 ביוני 2024 | מערכת ישראל ניוז

לפעמים, הזיהוי השגוי התרחש עקב קליטה של להקת ציפורים שהותירו חתימת מכ"ם. לפעמים. העניין שונה לחלוטין. "מישהו" או "משהו" אכן חלף לו באזור מסוים. לעיתים, גם נצפה פיזית. לעיתים המיירט פוגע בו ולעיתים המיירט מחטיא אותו.

ישנה תופעה הקרויה "חמורי מכ"מ". המוכמים מזהים עצם מחזיר מכ"ם ה"חורש" במהירות עצומה את שמי המדינה ונעלם כהרף עין. בידיי מצויות עדויות רבות על התרחשות שכזאת. עם תום האירוע, הכל מושתק ולאנשי הסוללה אין היתר לדבר על זה.

לפני שפרצה מלחמת חרבות ברזל המזוויעה, התרחשו בשמי ארצות הברית אירועים משונים, שחלקם לא הוסברו עד עצם היום הזה. בלון ריגול סיני הופל על ידי מטוס קרב אמריקאי, וזמן קצר לאחר מכן, נודע, גם מפיו של נשיא ארצות הברית וגם מפיהם של דוברים רשמיים של הפנטגון, כי מספר גופים אחרים, לא בלונים, הופלו באש מטוסי קרב אמריקאים, אך הם הוגדרו כעצמים בלתי מזוהים. וכך הם מוגדרים עד עצם היום הזה, שרידיהם לא הוצגו בפני הציבור, וייתכן כי הם אכן נמצאו וגורמים בפנטגון העדיפו להסתירם מעיני הציבור, ולא בגלל סיבות של עימות טכנולוגי עם סין, אלא עם משהו אחר, שמימיי יותר.

כבר במלחמת העולם השנייה התגלתה תופעה משונה. גם טייסים אמריקאים, גם גרמנים, גם רוסים וגם יפנים החלו לדווח על כדורי אור מוזרים המלווים, מקרוב, את מטוסי הקרב והמודיעין שלהם. הכדורים המוזרים זכו לשם "פו פייטרס". כל מדינה סברה תחילה כי מדינת עימות אחרת, פיתחה אמצעי ריגול אווירי וכשהתגלה שכדורי האור מלווים את כל חילות האוויר, החלה להשתרר בהלה והתעורר החשש הכבד כי מדובר ב"משהו אחר". עד היום לא ברור מה מקורם של כדורי האור אך וודאי היה כי אין להם כוונות זדון וכי הם מיועדים יותר לסוג של ריגול ומעקב של מישהו "אחר".

משום דיווחים חוזרים ונשנים שהגיעו מטייסים צבאיים וטייסים של חברות התעופה, אנשי הרדאר ועדים מהימנים אחרים, אספה ממשלת ארצות הברית ובעקבותיה ממשלות מערביות אחרות, אספה באופן שיטתי את כל הראיות הרציניות על הגופים המסתוריים הללו ואישרה בדיקה מחודשת שלהן בתוכניות סודיות.

נאספו נתוני רדאר, ראיות פיזיקליות ועדויות מפי הטייסים עצמם. הדיווחים נראו מביכים, וראייה אפשרית של מבקרים מן החלל החיצון. הוחלט לנסות לכנס את כל המידע על מנת לשכלל את מערכות ההנעה שלהם, לפני שברית המועצות תעשה זאת קודם.

לסיכום

ניתן לומר שעד היום רב הנסתר על הנגלה אך נפתח צוהר לעולם הסודי הזה בהחלטתו של הפנטגון להודות שאכן, היתה בקרבו, מחלקה מיוחדת שחקרה את תופעת העב"מים, ונעשו עד היום כבר שני דיונים פתוחים בקונגרס.

אני מקווה שעוד בחיי יתייצבו נשיא ארצות הברית ומנהל נאס"א על מדשאת הבית הלבן ויודיעו, תוך התנצלות ראויה, כי אכן אנחנו לא לבד וכי כדור הארץ זוכה לביקורים של ישויות אינטליגנטיות, שמקורן בעולמות אחרים.

שבוע טוב ושקט.

הכותב הוא דוד רונן – חבר מכוכב אחר, עיתונאי בישראל ניוז ודובר של העמותה הישראלית לחקר עב"מים וחיים חוץ ארציים.

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: