מבזקים

סוף האיסלאם הקיצוני בצרפת?

תוכן עניינים

בימים האחרונים זכה הימין הקיצוני בצרפת להישג דרמטי כשהגיע למקום הראשון בבחירות ובכך הביס את הנשיא המכהן. מקרון. מפלגתה של מרין לה פן זכתה ב- 34% מקולות הבוחרים בסיבוב הראשון. בשבוע הבא יתברר האם הימין הקיצוני יזכה גם לרוב באספה הלאומית

דוד רונן | יום שני כ״ה בסיוון ה׳תשפ״ד | 1 ביולי 2024 | מערכת ישראל ניוז

מי זו האישה המוכשרת הזאת שתעמוד בימים הקרובים בלב סערה גדולה ובראש מהדורות החדשות העולמיות?

הפגנות ענק ועימותים בפריז בעקבות זכייתה של מרין לה פן

מרין לה פן בת 55 היא בתו של מנהיג הימין הקיצוני, ז'אן מארי לה פן. היא נשיאת מפלגת החזית הלאומית או בשמה החדש – האיחוד הלאומי.

ב16 בינואר 2011 התמודדה לה פן בבחירות לנשיאות צרפת, אך הפסידה לעמנואל מקרון. גם בשנת 2022 הפסידה בבחירות, ואז התמנה לנשיאות המפלגה שותפה הוותיק, ג'ורדן ברדלה המביע תמיכה במועמדותה למשרת הנשיאות בבחירות שתתקיימנה בשנת 2027.

איש לא צפה את מה שהתרחש עקב התנהגותם הברברית של המוסלמים הקיצוניים בצרפת, התרחשות שהזניקה את מרין למעמדה הפופולרי כיום.

המוסלמים הקיצוניים חשו עד כה כי צרפת נכבשת על ידם. ישנם אזורים שלמים אשר צבא ומשטרת צרפת לא העזו עד כה להיכנס אליהם. בעקבות הזכייה בימים האחרונים נשמעים קולות צורמים ממנהיגי האיסלאם הקיצוני בצרפת, המאיימים כי במידה ומרין לה פן תיבחר, הם ישרפו את צרפת. הכרזה שחיזקה עוד יותר את כוחה של מרין.

גם מתנגדיה הפוליטיים מאמינים כי היא היחידה שתעז, יחד עם ג'ורדן ברדלה, להורות למשטרת ולצבא צרפת להיכנס ללב מעוזי האיסלמיסטים הקיצוניים בכל מחיר וללא מורא

הימים הקרובים יהיו במה למחזות סוריאליסטים בהם, סוף סוף תתעורר אירופה הכבושה ותילחם על חייה נגד המוסלמים הקיצוניים כפויי הטובה, המתנהגים כסרטן הטורף את הגוף המטפח אותו.

מאז השבעה באוקטובר, מביעה מרין לה פן, בכל הזדמנות, את תמיכתה בישראל והבטיחה להגן על יהודי צרפת.

האם מתחיל שינוי קיצוני באירופה? רק בתקופה הקרובה נדע את התשובה.

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: