מבזקים

מי מטומטם יותר, חמאס או ישראל?

תוכן עניינים

חמאס משחקים אותה מטומטמים עם ראש קטן, אך בפועל הם חכמים הרבה יותר מאיתנו. מי שנראה בפועל מטומטם יותר, או שמצטייר כמטומטם זה אנחנו. וכי למה? מיד ההסבר

אלי ששון | יום ראשון א׳ בתמוז ה׳תשפ״ד | 7 ביולי 2024 | מערכת ישראל ניוז

אנחנו מטומטמים כי אנחנו מאמינים שחמאס הסכים  לוותר על התנאי בל-יעבור שלו, שזו התחייבות להפסקת אש מצד ישראל. כיצד זה אמור להתבצע וכיצד מרבעים את המעגל?

ישראל לא תתחייב פומבית להפסיק את האש, אך בפועל תפסיק גם תפסיק, כך שהסנדוויצ'ים מצד בן גביר וסמוטריץ מתייתר.

החמאס לא יתנה אולטימטיבית את דרישתו להפסקת אש אך יקבל אותה בפועל בהתחייבות ארה"ב, כך שהוא לא ישפיל את ישראל בפומבית, אך ינצח בפועל ובדרך מתוחכמת.

ארה"ב תבצע מהלך מתוחכם שבו היא לא תיכנע כביכול לחמאס, לא תכניע כביכול את ישראל, ולא תצא מתווכת בלתי הוגנת. אך בפועל ארה"ב תשיג כל מה שרצתה בדרך להכניע את ישראל.

זה נראה כמו השוחט – ביידן שמפתה את הפרה – ישראל בעזרת חציר כדי להגיע לקורלס בלי שהיא תרגיש שהיא בדרך לצרה צרורה.

לגבי ההיתכנות להגיע למשא ומתן מוצלח עם תוצאות, אז להערכתי כל הצדדים ישדרו אופטימיות כי האמריקאים, המצרים, הקטארים וכל השדים והרוחות יעשו הכל כדי שהמומיה יצליח, כי זה למעשה הכנעה טוטלית של ישראל וביטול כושר ההרתעה שלה או ממה שנשאר מכושר ההרתעה.

החמאס יזרום עם המשא ומתן וינסה להמעיט בהערמת קשיים, כי על מה שדרש הוא יקבל בהבטחות חשאיות מארה"ב שתערוב לכך שהם יתממשו.

אבן הנגף היחידה וטוב שיש כזו למסמוס או לאי הצלחת המשא ומתן זו ישראל אך אם נהיה מדוייק יותר זה נתניהו, שמבין שחתימה, או כניסה של משא ומתן לתוקף תביא באופן מיידי לסיום הפרק הפוליטי של נתניהו, אם מצד חבריו מימין או "חבריו" הלעומתיים מהשמאל.

לנתניהו לא יהיה יותר תרוץ שאין להתפטר, או להחליף ראש ממשלה מכהן בשעת מלחמה ונתניה יודע זאת וחושש מזה יותר מכל דבר אחר ובצדק. כי נתניהו צריך אמנם להתפטר, אך לא רגע לפני שייתר המעורבים במחדל יתפטרו.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: