מבזקים

בתוך צמיג רכב: כך ניסה תושב ביר הדאג' להבריח לארץ 17 נשקים – צפו בתיעוד

תוכן עניינים

משטרת מרחב אילת סיימה חקירת ניסיון הברחת 17 אקדחי גלוק במעבר הגבול רבין. הצהרת תובע הוגשה נגד החשוד אשר במסווה של חזרה מחופשה בירדן הגיע למעבר הגבול רבין באילת ונעצר על ידי בודקי המכס. הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום בימים הקרובים

יהודית רימון | יום שני ג׳ בתמוז ה׳תשפ״ד | 8 ביולי 2024 | מערכת ישראל ניוז

במסגרת מאבקן המתמשך של משטרת ישראל ורשות המיסים כנגד תופעות ניסיון הברחות סמים ואמצעי לחימה באמצעות מעברי הגבול, באמצע חודש יוני פתחה משטרת מרחב אילת בחקירת תפיסה של 17 אקדחים מסוג גלוק שהוסלקו ברכב שהגיע למעבר הגבול ע״ש רבין באילת. צפו בתיעוד רגעי החשיפה ע"י חבלני המשטרה ובודקי מכס אילת.

צילום: דוברות רשות המיסים

הרכב שעורר את חשדם של בודקי המכס, נעצר לבדיקה שגרתית, במסגרתה חשפו הבודקים 17 אקדחים מסוג גלוק 19 ו-17 מחסניות תואמות, ומשכך הזעיקו למקום חבלן משטרתי אשר אליו התלוו בלשי יחידת ״גרניט״ במשטרת אילת.

נהג הרכב, תושב ביר הדאג׳, בשנות העשרים לחייו, אשר ביקש לעבור את הגבול מירדן לישראל באמתלה של חזרה מחופשה, נעצר לחקירה במשטרת המרחב אילת במסגרתה הוארך מעצרו מעת לעת ע״י בימ״ש השלום באילת.

בימים אלו, בתום החקירה ועל בסיס חומר הראיות שאספו חוקרי משטרת אילת, הוגשה על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ובקשת המשך מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

נצ"מ אליהו שמול, מפקד מרחב אילת: "מעצרו של החשוד והכנסתו מאחורי סורג ובריח הם תוצר של פעילות משמעותית ומשותפת של המשטרה עם רשות המיסים ובפרט יחידות המכס באילת. הודות לשיתוף פעולה זה, רק בחודש יוני הצליחה משטרת מרחב אילת יחד עם בודקי וחוקרי מכס אילת לסכל שישה ניסיונות להבריח סמים מסוכנים או אמצעי לחימה אשר מיועדים למטרת פשיעה חמורה הן במישור הלילי והן במישור הבטחוני. יחד אנו מצליחים לפגוע פגיעה קשה במחוללי פשיעה העושים שימוש לא חוקי בכלי הנשק".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: