מבזקים

האם ראש עיריית אילת זורה חול בעיניי התושבים שרובם אינם מוגנים במצב של מתקפת טילים?

תוכן עניינים

עיריית אילת העלתה שידור חי באתר העירייה שידור בו מופיעים ראש העירייה אלי לנקרי ומפקד הנפה, אל"ם שמוליק יחזקאל מפיקוד העורף. בשידור נראה מפקד הנפה משתמע כמקריא כביכול מתוך דף מסרים של העירייה כשהוא מנסה להרגיע את התושבים שכל המקלטים תקינים

רות קרייתי | י"ב בחשוון ה'תשפ"ד | יום שישי 27 באוקטובר 2023 | מערכת ישראל ניוז

בסיום השידור עלה הסרטון לדף הפייסבוק של העירייה ולאחר כמה שעות עיריית אילת ככל הנראה הסירה את הסרטון, כנראה בעקבות תלונות תושבים שהתרעמו על שרוב המקלטים אינם נקיים, אינם מחוברים לחשמל ולמים והתושבים אינם מוגנים, ובפרט תושביה השכונות הוותיקות.

בוריס יאפולסקי תושב העיר שאיכפת לו

לפי מקורות יודעי דבר, רוב המקלטים הנמצאים בתוך בניינים והמקלטים הנמצאים במבנים ציבוריים עדיין אינם ערוכים לקלוט תושבים בשעת חירום. לפי אותם מקורות החמור הוא שראש העיר מנסה לגייס את מפקד הנפה על מנת לייצר מצג שווא.

לפי אותם מקורות חוק הג"א מסמיך את הרשויות המקומיות ונותן להם את הכלים לדאוג ולוודא שהמקלטים יהיו מוכנים בכל עת לשעת חירום, מחוברים לחשמל, מים, נקיים וצבועים. במשך 20 שנים העירייה לא עשתה זאת והזניחה את המקלטים.

לפי אותם מקורות, לאחר הכתבה בעניין נושא המקלטים ולאחר עשרות פניות של תושבי אילת, העירייה שולחת צוותים לנקות מקלטים ואמורה לחלק פנסים לשעת חירות שיחזיקו מעמד לשעתיים שלוש. גם הניקיון נעשה בצורה שאינה הולמת שהיה במקלט.

אותם מקורות אומרים שהגיע הזמן שראש העיר יקח את הנושא ברצינות וידאג שכל המקלטים בעיר, גם הפרטיים וגם הציבוריים יהיו תקינים בשעת הצורך.

מי שלקח את היוזמה שעיריית אילת היתה צריכה לקחת הוא בוריס יאפולסקי תושב העיר שאיכפת לו והוא מגייס מתנדבים ועושה פעולות מצילות חיים אך עומס הפניות מקשה עליו ועל המתנדבים לעמוד במשימה.

בנוסף בוריס טוען שבעקבות לחצים שלו על העירייה ושל התושבים, העירייה החלה בניקיונות המקלטים לאותם אלו שפונים אליה, אך לדברי בוריס יש צורך בכניסה מאסיבית של העירייה על מנת להעמיד את המקלטים כשרים ותקינים למצב חירום חשמל מים וניקיון לטובת התושבים.

מערכת ישראל ניוז תמשיך לעקוב אחר נושא המקלטים ותפנה לפיקוד העורף שיערכו ביקורת לכל המקלטים בעיר, ובפרט בשכונות הוותיקות והמקלטים במוסדות החינוך שבהם יש ליקויים רבים מאוד, ומערכת ישראל ניוז אינה מרחיבה על כך.

אולי תרצו לקרוא גם את זה

האם אלי לנקרי והנהלת העירייה ממשיכים להפקיר את בטחון תושבי העיר אילת?

מחדל המקלטים של עיריית אילת בראשות אלי לנקרי

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: